„H I F U” – „High Intensity Focused Ultrasound”

„H I F U” – terapia zogniskowaną falą ultradźwiękową.

ulthera 5„HIFU” Urządzenie do liftingu twarzy.
Urządzenie nowe:  cena brutto: 25 500 zł.
Urządzenie pokazowe: cena brutto: 15 000 zł.

H I F U to innowacyjny typ zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, pozwala na jednoczesne napięcie i ujędrnianie skóry, redukcję głębokiej i płytkiej tkanki tłuszczowej oraz cellulitu. Urządzenie „HIFU”  łączy w sobie dwie technologie w celu osiągnięcia maksymalnej skuteczności:

  • emisja energii mechanicznej – micro focused ultrasound  – ultradźwięki ogniskowane
  • emisja energii termicznej –  radiofrekwencja frakcyjna

W celu zagwarantowania jednorodności zabiegu, precyzji i bezpieczeństwa urządzenie „HIFU” wyposażone jest w trzy wymiennych sond zabiegowych: do twarzy i do ciała, które emitują energię do pięciu warstw skóry na głębokości: 1,5 mm  ,   3 mm  ,   4,5 mm.

TERAPIE
* Usuwanie zmarszczek
* Podnoszenie brwi i powieki
* Podnoszenie podbródka
* Odmładzanie skóry
* Likwidacja tłuszczu
* Likwiduje nawisy skórne i zwiotczenia.

Rezultatem zabiegu na twarz jest wyraźne uniesienie górnych powiek, napięcia skóry szyi, policzków, linii żuchwy i podbródka. Modelowanie twarzy jest wyjątkowo precyzyjne, a odmładzanie skóry spektakularne. Zazwyczaj jeden zabieg wykonany na jednym lub dwóch poziomach głębokości, w zależności od stanu skóry i celów terapii jest wystarczający, aby osiągnąć zadowalający efekt.
Do selektywnego niszczenia komórek tłuszczowych na dużej głębokości technologia HIFU wykorzystuje energię fali ultradźwiękowej połączonej z radiofrekwencją, którą ogniskuje dzięki odpowiednio dobranym sondom na odpowiedniej głębokości pod skórą. Zjawisko ogniskowania, powoduje że fale przechodzące przez skórę, charakteryzują się niewielką gęstością energii i dzięki temu nie wyrządzają szkody w powierzchniowych warstwach skóry. Na głębokości ogniskowania w jądrze koncentracji fale generują efekt mechaniczny i termiczny, który obkurcza włókna kolagenowe i przerywa wyłącznie błony komórek tłuszczowych bez powodowania uszkodzeń w tkankach sąsiadujących (naczyniach limfatycznych, krwionośnych, nerwach, mięśniach). Dodatkowo promieniowanie Soft Lasera stymuluje produkcję kolagenu, foto aktywuje enzymy i hormony w tkankach. Zazwyczaj jeden zabieg wykonany na jednym lub dwóch poziomach głębokości, w zależności od stanu skóry i celów terapii jest wystarczający, aby osiągnąć zadowalający efekt.

Urządzenie pokazowe posiada certyfikat bezpieczeństwa CE i  gwarancję 12 m-ce.